cz

Představujeme program a kandidáty pro krajské volby

Představujeme program a kandidáty pro krajské volby <br>
6.9.2016

TOP 09 ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje nabízí tým 50 kandidátů - odborníků, složený z vrcholných i komunálních politiků, starostů a zastupitelů. Jsou mezi nimi také významně zastoupeni lékaři, učitelé a podnikatelé - živnostníci. Volebním lídrem je primář Klatovské nemocnice a vysokoškolský učitel Richard Pikner, na posledním místě kandiduje poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil. Ve volebním programu TOP 09 pro Plzeňský kraj na období 2016 - 2020 klade důraz na tyto oblasti: zdravotní péči, vzdělání a sport, sociální politiku, dopravu, životní prostředí, kulturu, regionální rozvoj a rozpočtovou politiku.

V našem kraji nabízíme veřejnosti kandidáty, kteří celým svým životem i svojí profesní kariérou garantují hodnotová východiska TOP 09. Je to tým odborníků, složený z vrcholných i komunálních politiků, starostů a zastupitelů. Máme významné zastoupení lékařů, učitelů a podnikatelů - živnostníků,“ říká předseda TOP 09 v Plzeňském kraji Petr Suchý. Padesátičlennou kandidátku pro volby do krajského zastupitelstva, které proběhnou 7. a 8. října, krajské vedení TOP 09 zveřejnilo začátkem srpna.

Jako kandidát na hejtmana ji povede primář Klatovské nemocnice a pedagog Lékařské fakulty UK v Plzni Richard Pikner. Z posledního, padesátého místa pak TOP 09 svou kandidaturou podpoří poslanec evropského parlamentu Jiří Pospíšil.

Jsem přesvědčen, že naše samostatná kandidátka TOP 09 do krajského zastupitelstva je silnou protiváhou vůči současné koalici sociálních demokratů a komunistů, stejně tak jako vůči hnutí ANO, které vedou lidé bez politických zkušeností, jejichž chování v krajské politice nelze předvídat,“ poznamenává Petr Suchý.

Na krajské kandidátce TOP 09 je mimo jiné sedm majitelů lékařského diplomu, nejméně devět kandidátů působí ve školství. Významně jsou zastoupeni podnikatelé - živnostníci a lidé působící v ekonomické sféře, a to na řídících pozicích.

Více než čtvrtina kandidujících zároveň nabízí zkušenost s prací v zastupitelských sborech od úrovně obcí až po Poslaneckou sněmovnu a Evropský parlament. „Věřím, že voliči ocení odbornou připravenost a zastupitelské zkušenosti kandidátů TOP 09,“ dodává předseda strany v Plzeňském kraji Petr Suchý.

%KANDIDATKY:29;k1492%

cz